• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kutludogumdokumanlari/
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret285523
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
Esmaül Hüsna
Siyer Araştırmaları Merkezi

Siyer Tv

KUTLU DOĞUM HAFTASI

Toplumda Güven Duygusu

Kutlu Doğum Haftası Konferansı Açılış Konuşması-2015

KUŞADASI TİCARET ODASI KONFERANS SALONU

16 Nisan 2015 Perşembe

 

        Açılış Konuşması:

 

Sayın Kaymakamım,

Sayın İl Müftüm,

Sayın Belediye Başkanım,

Sayın Garnizon Komutanım,

Sayın Cumhuriyet Başsavcım

Konferansımıza teşrif eden ilçe Müftülerim

Daire Amirlerim,

Siyasi Partilerimizin başkanları ve sivil toplum teşkilatlarının değerli temsilcileri,

Kuşadası’nda görev yapan din gönüllüsü meslektaşlarım,

Basınımızın değerli mensupları,

Çok kıymetli hanım efendi ve bey efendiler,

Ve Çok Değerli Peygamber Dostları,

Peygamber Efendimizi anmaktan anlamaya çalışmak için çaba sarf eden, Peygamber Efendimizi daha yakından tanımak için, zahmet edip konferansımıza teşrif eden siz değerli misafirlerimizi saygıyla selamlıyor, teşkilatımız adına şükranlarımı arz ediyorum.

Kutlu Doğum Haftamıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.)’in dünyaya teşrifleri münasebetiyle 14-20 Nisan haftası 1989 yılından bu yana, KUTLU DOĞUM HAFTASI adı altında ülkemizin her köşesi ve aziz milletimizin yaşadığı her ülkede sevinç ve coşkuyla kutlanmaktadır.

         Amaç: Hz. Peygamberimizi sadece Camilerde değil, uygun her mekânda onun şanına yakışan bir şekilde anmak ve anlamaya çalışmaktır.

Bu bağlamda Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda toplumun acil ihtiyaç duyduğu bir konuyu gündeme taşıyıp, onu Kur’an ve Sünnet çerçevesinde topluma yansıtmaktadır. Bu yıl da “Hz. PEYGAMBER ve BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI”  gündeme taşınmıştır.

Birlikte yaşama ahlakı ve onun kurallarına uymak gerçek Mü’min ve Medeni insanın işidir. Peygamberimiz (S.A.V.)’in ifadesiyle “O kendisi için istediğini kardeşi için de arzu eder, kendisi için arzu etmediğini kardeşi için de arzu etmez”.

Bu anlayış Apartmanımıza, iş yerlerimize, Devlet dairelerimize, trafik seyrimize, alış verişimize kısaca hayatımızın her safhasına girdiği gün daha güzel ve medeni bir toplum oluruz.

Allah (CC) Dünyayı İnsanlara emanet etti. Bizi de bir birimize emanet etti. Emanete ihanet insana yakışmaz. Birlikte yaşama ahlakı açısından Peygamberimiz (S.A.V.) “Mü’min başkalarıyla hoş geçinir, başkasıyla hoş geçinmeyen kimsede hayır yoktur” diyerek Mü’min’i ne güzel tarif etmiştir.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle,

Bu salonu bize tahsis eden Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Sayın Serdar Akdoğan Bey’e, ikramları sağlayan Sayın Ertuğrul Acun Bey’e, Esmaül Hüsna ve Veda Hutbesini, peygamber dostlarına hediye eden Sayın Melahat Bilici Çelik hanımefendiye, din görevlisi meslektaşlarıma, emeği geçen herkese ve zahmet edip buraya kadar gelen, vakit ayıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.

Konferansımıza konuşmacı olarak davetimize icabet eden ve Kuşadası’na teşrif eden Aydın İl Müftümüz Muhterem Hocam Ömer KOCAOĞUL Bey’e şükranlarımı arz ediyor, hoş geldiniz diyorum.

Güzel Ahlakı tamamlamak, güzellikleri yaymak için gönderilen güzeller güzeli Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin 1444. Yılı olan, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftamızın hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Vehbi AKŞİT- Kuşadası Müftüsü


Yorumlar - Yorum Yaz


Hadislerle İslam
İslam Ansiklopedisi
2017 Kutlu Doğum

Son Peygamber
Siyeri Nebi

Sesli Kitaplar
Evrensel Mesaj
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.92493.9406
Euro4.81894.8382
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 8°
Saat